מאמרים 

תזונה נבונה לפעוטות

דף הבית | תחומי פעילות | תזונה נבונה לפעוטות

גיל הינקות הינו גיל חשוב מאוד לתזונה נכונה, בגיל זה הפעוט מבצע מספר קפיצות משמעותיות של גדילה. בתחילת הדרך קל לנו להאכיל את הקטנטנים, הם מקבלים חלב אם או תחליפים מבקבוק. תינוקות מודיעים לנו כשהם רעבים וכשהם שבעים הם פשוט מסרבים לאכול, איזה כיף!

 

הבעייתיות מתחילה כאשר הם עוברים בגיל חצי שנה-שנה למאכלים מוצקים. נסו להיזכר בילדיכם הבוגרים יותר, האם הם עדיין מתנהגים כמו התינוק, שאכל כשהיה רעב והפסיק לאכול (אפילו אם נשאר בבקבוק) כשהיה שבע?

 

כדי שהפעוט יגדל לילד בריא עלינו להקנות לו הרגלי אכילה נכונים. עלינו כהורים להציב לו גבולות בעודו קטן, כשהשליטה בידינו. בגבולות אין הכוונה שכאשר הפעוט רעב למנוע ממנו לאכול, אלא לבחור להגיש לו את האוכל המתאים לו ביותר. הפעוט מבקש עוגייה, הגישו לו פרי מתוק במקום. (ברור, שהוא רוצה את העוגייה, טעמה הממכר, הסוכר הפשוט שבתוכה, המתפרק במהירות למחזור הדם ונותן לו הרגשה רגעית טובה). את אותה ההרגשה תספק לו הבננה ולאורך זמן ארוך יותר, (בשל הפירוק האיטי של הסוכר בה למחזור הדם).

 

פעוט שמבקש עוגייה ומסרב בתוקף לאכול פרי, ירק או אוכל מזין אחר, אינו רעב, הוא פשוט מנשנש. זהו הרגל מגונה שילווה אותו כל חייו ויפגע בבריאותו.

 

שלא תבינו לא נכון, אפשר לתת לפעוט עוגייה מידי פעם, או שוקולד, אבל הכמות צריכה להיות מדודה ובמקרה שיבקש תוספת, יש להציע לו תחליפים בריאים במקום.

 

הגבולות שתציבו לו בעודו קטן, יגרמו לו לביטחון, לחופש בחירה וימנעו ממנו מלהפוך לאכלן בררן. חוסר גבולות, לעומת זאת, יגרום לבלבול ולתחושה של קרקע שאינה יציבה.

 

איזה כיף היה לנו היום, אם לא היינו צריכים להתמודד יום,יום,שעה,שעה,מול הפיתויים של הממתקים והאוכל הלא בריא. אתם יכולים לחסוך מילדיכם את ההתמודדות הזו. בהצבת גבולות לתזונה נכונה מגיל קטן, אתם מעניקים לו מתנה לכל החיים, חיים בריאים ורגועים.

 

צרו קשר עוד היום לקבלת כלים ליישום התזונה הנבונה לפעוטות

ליאת יהושע יעוץ והדרכה לאכילה בריאה באמצעות משחקים