גורמים חינוכיים ובריאותיים ממליצים

אלנוים
בית ספר בן גוריון
קריית חתני פרס נובל
המלצה אלה גבאי.PNG

את ליאת הכרתי דרך חברה שהמליצה עליה ומיד התלהבתי מהרעיון להפוך את המפגשים הטיפוליים של ליאת עם ילדי גן שפתי לפורמט קבוע ואכן האפקט היה מרשים.

אני עובדת בחינוך המיוחד 25 שנה, מתוכן היו שנים של עבודה עם מעוכבי התפתחות, ילדים עם קשיי התנהגות וכעת בשנים האחרונות אנחנו גן שפתי.

 

כולנו מכירים את הסוגייה הכואבת והחמה בעולם, שלא פסחה גם על ארצינו הקטנה - השמנת יתר בקרב המבוגרים ומאוד בקרב הילדים. כן, מדברים על כך בתקשורת, כן כותבים על כך לא מעט, אך מכאן ולשינוי אמיתי ארוך הטווח בהרגלי האכילה, הדרך ארוכה מאוד. במיוחד אם מדובר בהרגלים שמושרשים במשפחות במשך שנים לא מעטות,. צריך לקרות/לחוות משהו משמעותי  שיגרום להורה ולילד לרצות לאכול אחרת. לשם כך חשוב לחוות חווייה מנערת שמשולבים בה כמה שיותר טעמים והנאה.

 

תרצו לדעת מה קרה בפועל?!

הילדים שלא הסכימו לגעת בירקות ובפירות התחילו להביא לגן באופן קבוע גם ירקות וגם פירות.

הם אכלו אותם, הם דיברו על ירקות ופירות. הם גילו מחדש עולם שלם שלא היו מודעים לו לפני כן.

תוך כדי התהליך חל שיפור בשפה.

ליאת  הצליחה להתאים את התכנים הקולינריים אל הילדים עם קשיים שפתיים דרך משחק, סדנא, שיח, טעימות, פעילות עם ההורים.

 

ומה שהכי יפה בתהליך בעיניי זהו אפקט הדומינו: לאחר שהילדים החלו לאכול בריא יותר הם משכו אחריהם גם את ההורים שלהם (לא מעט שמעתי סיפורים מאמהות שבעקבות השינוי בהרגלי האכילה של הילד הן הפסיקו לקנות משקאות מתוקים, מאפים וחטיפים, אלא קטניות, פירות, ירקות וכן').

מהמשפחה הגרעינית זה זלג גם למשפחות המורחבות (סבים, סבתות, דודים, דודות וכך הלאה)וגם שם חל שינוי!!!

להורים זה נהיה ממשי כי זה נהיה חשוב והעיקר מובן (למה צריך לאכול בריא) לילד שלהם. 

ההשפעה של התכנית הינה רבת עוצמה  ומשמעות עבור ילדינו, עבור הדור הבא.

תכנית חיונית ונחוצה ביותר!

(כדי לשמור על פרטיות הילדים בגן, לא פרסמתי את שם הגן והגננת)

ליאת יקרה המשחק שלך אצלי ממש מתחילתו לפני כשנה וחצי כשיצא לראשונה למכירה ומאז משמש אותי בפעילויות רבות שאני מעבירה לילדים  בנושא התזונה ובדגש על  הפירות והירקות . אני זוכרת שהופתעתי מהצלחת המשחק בפעם הראשונה כששיחקתי בפעילות במועדוניות עם הילדים ואחד הילדים הצהיר כבר מההתחלה שהוא לא נוגע בירקות ותוך כדי המשחק הוא פתאום ניגש לצלחת הירקות ולקח מלפפון לטעום .. כל הילדים מסביב פירגנו לו ובהמשך אפילו טעם ירקות נוספים !   המשחק נפלא ומצליח לשחרר מחסומים גם אצל ילדים מאוד בררנים שפשוט נהנים לשחק ועל הדרך גם טועמים ואוכלים ירקות ופירות . חוברת המשחקים שצירפת לערכת המשחק נהדרת ונותנת מגוון רחב של רעיונות לפעילויות סביב הפירות והירקות . תודה !  הדס חלימי תזונאית ילדים