מאמרים

השאר פרטים

ההודעה נשלחה בהצלחה! נחזור אליך בהקדם

תזונה נבונה בגיל ההתבגרות

דף הבית | תחומי פעילות | תזונה בגיל ההתבגרות | תזונה נבונה בגיל ההתבגרות

גיל הההתבגרות, הינו גיל מאתגר בפני עצמו, המתבגרים עוברים שינויים בגופם, שינויים במצבי הרוח, הם מבולבלים, מצד אחד מרגישים בוגרים מצד שני עדיין מרגישים כבולים לגבולות שמקנים להם הוריהם. מתבגרים שלא הוקנו להם הרגלי אכילה נכונים נאלצים להתמודד לעיתים עם חוסר ביטחון עצמי, רגשות אשם, חוסר שביעות רצון מהמראה שלהם ואפילו בעיות של השמנה או אנורקסיה.

 

מומלץ להקנות לילדינו רגע אחד קודם הרגלי אכילה נכונים, שכן קל יותר לשנות הרגלי חיים בגיל צעיר ושינויים הנעשים בגיל הילדות נשמרים בדרך כלל לאורך זמן. כל עוד נמשך תהליך הגדילה ובנית רקמת שריר ועצם, ניתן להוריד את שיעור השומן בגוף אפילו ללא ירידה במשקל.

 

גיל הההתבגרות הינו גיל חשוב לאכילה נכונה ומאוזנת, שכן המתבגרים צומחים ומתפתחים וזקוקים לאבני בנייה נכונים לשם התפתחות גופם ושכלם. בגיל זה הם מתחילים להיות מודעים לגופם ו"מחפשים" נקודות לאי שביעות רצון מגופם ומעצמם.

 

הקניית כלים לתזונה נכונה תמנע מהם להיכנס לדיאטות מזיקות ולהרגלים המעכבים את צמיחתם. יש להקפיד בגיל זה על אכילה מסודרת, לפחות 3 ארוחות ביום, הכוללות בתוכם את כל אבות המזון:

  • פחמימות – מתבגרים זקוקים לאנרגיה. הם פעילים פיזית, והמוח שלהם נמצא במצב של למידה תמידי. הפחמימות מספקות את מקור האנרגיה המרכזי וחיוניות במיוחד לפעילות המוח והשרירים. מקורות טובים לפחמימות הם דגנים מלאים, לחם, אורז ,תפוחי אדמה, דייסות, קטניות ופירות.

  • חלבונים – מהווים את אבני הבניין של הגוף, הם חיוניים לבניית תאים ושרירים, לגדילה ולתפקוד הורמונים ואנזימים שונים. מקורות טובים לחלבון הם בשר, דגים, מוצרי חלב, ביצים וקטניות.

  • שומנים - נחוצים להתפתחות כל התאים ובמיוחד להתפתחות המוח. שומן בעצם מקשר בין הוויטמינים והמינרלים שהגוף זקוק להם לבין התאים. מקורות טובים לשומן: שמן זית וקנולה, אגוזים, אבוקדו וטחינה.

  • ויטמינים ומינרלים - ויטמינים ומינרלים חיוניים לגדילה והתפתחות המתבגר. מקורות טובים לוויטמינים ומינרלים: ירקות ופרות.

 

הצטרפו אלי עוד היום לקבלת כלים ליישום תזונה נבונה בגיל ההתבגרות.

ליאת יהושע יעוץ והדרכה לאכילה בריאה באמצעות משחקים