Search

דקה לפני שחוזרים לבית הספר ולגנים – טיפים לתזונה נכונה של ילדיכם

Updated: Jan 28, 2020


החופש הגדול עומד להסתיים, הורים רבים נושמים לרווחה. אין יותר בלגן במחשבות: מה עושים היום עם הילדים?, מתי הילדים הולכים לישון ומתי הם מתעוררים? , באיזו שעה הם אוכלים את ארוחת הבוקר שלהם, ואם בכלל.

דקה לפני החזרה לגני הילדים ובית הספר אני כאן לעשות לכם סדר בבלגן ולעזור לכם להחזיר את ילדיכם למסלול התזונתי הנכון עבורם. מדובר ב-3 פעולות פשוטות שיחסכו לכם הרבה כאבי ראש ומאבקים עם הילדים בנושא התזונה.

חשוב לי להבהיר שבעזרת פעולות פשוטות אלה, תעזרו לילדיכם לממש את פוטנציאל הגדילה שלהם ולהפוך לבריאים יותר, תמנעו מהם בעיות השמנה עתידיות והפרעות אכילה ותקנו להם וגם לכם ביטחון ושקט בנושא התזונה.

אז מה צריך לעשות?

טיפים לחזרה למסלול לתזונה נכונה בשבילכם ועבור ילדיכם:

  • הדבר הכי חשוב: לפני שאתם יושבים עם ילדיכם, שבו מספר דקות עם עצמכם והחליטו מה המטרות שברצונכם להשיג? לדוגמא: אני רוצה שהילדים יאכלו בשעות מסודרות, אני רוצה שהילדים לא ידלגו על ארוחת הבוקר, חשוב לי שהילדים יאכלו 3 פעמים בשבוע בשר, אני מעוניינת שהילדים יאכלו רק ממתק אחד ביום/ביומיים/בשבוע, אני מעוניינת שהילדים יאכלו ירקות בכל ארוחה, וכדומה.

ברצוני להבהיר שכל מטרה שתבחרו בה ותהיו שלמים איתה, כלומר תהיו בטוחים שתוכלו להתמיד בה ושאינה יוצרת התנגדויות מצדכם, היא טובה.

  • שבו עם הילדים, ערכו איתם טבלה של ימות השבוע והחליטו איתם ובעזרתם מה תכיל כל ארוחה: ארוחת בוקר, צהריים וערב ורצוי להוסיף שתי ארוחות ביניים קטנות. רדו איתם לפרטים, כלומר: איזה פחמימות מכילה הארוחה, אילו חלבונים ואילו ירקות ופירות.

מה בעצם תשיגו בטבלה הזאת?

דבר ראשון תשיגו שקט לשבוע בנושא התזונה, לא יהיו וויכוחים מה אוכלים לפני הגן, בית הספר, מה להכין להם לצהריים כל יום מחדש, ותחסכו לעצמכם את הדיונים לפני כל ארוחת ערב בנושא.

עצם העובדה שהטבלה כתובה ואתם יודעים מה מערך התזונה השבועי, ניתנת לכם האפשרות לתכנן מראש את הקניות הדרושות לבית, את זמני הכנת הארוחות ועוד.

  • היעזרו בילדים להכנת חלק מהארוחות – ילדים לרוב אוהבים לעזור במטבח, תנו לכל ילד תפקיד בהתאם לגילו. הגדולים יכולים פעם בשבוע (או יותר) לעזור בבישול או בחיתוך סלט, הקטנים יכולים לעזור בעריכת השולחן ועוד.

אצלי בבית מגיל קטן, פעם בשבוע הילדים היו אחראים על הכריכים לכל בני הבית בבוקר, הם מאוד נהנו מההכנה וכמובן שגם אנחנו ההורים נהנינו מהפינוק הזה. (נסו להבליג ולהתעלם כמובן מהבלגן שנוצר כתוצאה מההכנה, כמובן שתלמדו אותם לסדר ולנקות אחריהם, אבל השתדלו לעשות זאת ברוגע וללא עצבים, כדי להשיג את המרב מהחוויה).

לסיום ברצוני לציין, שאל לכם להיבהל מהטבלה ומזה שאתם או ילדיכם לא תעמדו בכל פרט בה. גם אם תחרגו ממה שכתבתם בגלל מהלך החיים, לא קרה כלום, הכל בסדר. עדיין אתם מרוויחים, גם אם עמדתם ב70-80 אחוז מהטבלה אתם אלופים ובדרך הנכונה לעבר המטרה.

הצלחתם? התאימה לכם השיטה? המשיכו ליישמה בעקביות, התוצאות מובטחות.

בהצלחה ושנת לימודים פורייה.

נ.ב: אם יש לכם חברים שמידע זה יכול לעזור להם, מוזמנים לשתף אותם.

צריכים עזרה בתכנון המטרות שלכם? בעריכת הטבלה עם הילדים?

או כל שאלה אחרת בנושא, אני כאן בשבילכם.

מוזמנים לכתוב לי/להתקשר/ לתאם פגישה.

ליאת יהושע מאמנת תזונה - מומחית לילדים ולנוער

liat11coaching@gmail.com 0543977322

אם מעניין אתכם "מה כל אמא צריכה?" מוזמנים להיכנס לקישור:

לחץ כאן


6 views0 comments